KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålningar 9557336
*
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:29:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:24:17
1
100 kr
17/4 13:27:47
2
300 kr
18/4 17:22:40
3
500 kr
20/4 09:42:34
2
400 kr
20/4 09:42:34
3
450 kr (Budbetjänt)
20/4 09:42:41
2
500 kr
20/4 09:42:41
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 09:43:26
2
600 kr
20/4 16:49:01
4
700 kr
20/4 18:20:48
3
Vinnande bud
20/4 18:24:27
4
900 kr
20/4 18:24:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Rullmålningar
Läs om budbetjänten
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 13:24:17 | 1 | 100 kr |
| 17/4 13:27:47 | 2 | 300 kr |
| 18/4 17:22:40 | 3 | 500 kr |
| 20/4 09:42:34 | 2 | 400 kr |
| 20/4 09:42:34 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 20/4 09:42:41 | 2 | 500 kr |
| 20/4 09:42:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 20/4 09:43:26 | 2 | 600 kr |
| 20/4 16:49:01 | 4 | 700 kr |
| 20/4 18:20:48 | 3 | Vinnande bud |
| 20/4 18:24:27 | 4 | 900 kr |
| 20/4 18:24:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



